Ako Rytmus k ’svojmu‘ slovníku prišiel?

Autor: Michal Šášky | 25.2.2011 o 22:30 | (upravené 21.2.2012 o 2:26) Karma článku: 3,02 | Prečítané:  816x

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako môže človek dôjsť k neslušnému slovníku? Respektíve, akým spôsobom sa môže ten neslušný slovník rozrastať o ďalšie a ďalšie slová, chápané ako vulgarizmy?

Spoločnosťou nastavený prototyp človeka s neslušným a extrémne vulgárnym slovníkom je jednoznačne tiež spoločnosťou najuznávanejší slovenský raper Rytmus (najnovšie vraj i porotca v X-tej sérii SuperStar). Ako však tento spoločnosťou nazvaný grobian Rytmus prišiel k takému neslušnému slovníku? A je všetko, čo TEN Rytmus používa a my svätí to chápeme ako vulgarizmus najhrubšieho zrna, naozaj neslušné? Alebo ide len o snahu akéhosi štýlového zjemnenia inak neslušného výrazu?

Zoberme si takú cicinu (nie doslova, prosím!). Aj cicina by bola určite hrubým písmom zaznačená v zatiaľ oficiálne neexistujúcom Slovníku slovenských vulgarizmov. Pritom by sa toto slovo, tento výraz, vedel pomenovať oveľa horším spôsobom... ktorý Rytmus alebo iný, spoločnosťou neuznávaný majster slova, nahradil týmto slovom: cicina.

Ako Rytmus alebo TEN majster slova prišiel k cicine? (opäť nie doslovne, myslí sa iba ten výraz!) Korene ciciny zrejme siahajú do cudzích jazykov, k iným národom, do inej kultúry. Aspoň tak to vyzerá pri tomto videu maďarskej filmovej hviezdy päťdesiatych a šesťdesiatych rokov, Gálcsikiho Jánosa.

Kto pochopí a vysvetlí význam tohoto videa, má bod...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Trump nie je taký hlúpy, ako ho hrám ja, pripúšťa herec Alec Baldwin

Americký herec dokonalo zosmiešňuje budúceho prezidenta. Prestane, len keď Trump splní jeho podmienku.

SVET

Člověk v tísni: Z Donecka nás vyhnala aj ruská propaganda

Ruské médiá tvrdia, že humanitárna pomoc je využívaná na špionáž, hovorí JAN MRKVIČKA.


Už ste čítali?