Chvíľa pred televízorom - a hneď viem, prečo ju nepozerám častejšie

Autor: Michal Šášky | 14.11.2011 o 7:45 | (upravené 23.12.2011 o 2:36) Karma článku: 6,08 | Prečítané:  502x

Televízia pre mňa existuje iba počas dvoch dní. Sobota a pondelok. V pondelok vysielajú reláciu, ktorá už hoc nie je čo bývala, ale zvykol som si na ňu - Partičku. V sobotu televízor očisťujem od prachu. V nedeľu som si však výnimočne na chvíľu opäť sadol k telke.

Nebolo to nič cielené. Len tak, skúsiť, čo v nej nájdem. Televízny program mi ukázal Česko Slovensko má talent. Prečo nie? Z dostupných najsledovanejších televízii som si všimol verejnoprávneho a trojhodinového Marca Pola - nič pre mňa. Už niekoľkokrát opozerané Slnko, seno - http://blog.sme.sk/oper/uvod2.aspmal som však chuť len na tie jahody, takže nič pre mňa. Na Dvojke Dokumentárny klub, na Čechoch tiež nič, Plus, Doma... Nič pre mňa. Tak skúsim.

Skúsil som. Z väčšej časti som neľutoval. Sem-tam pílila uši Lucie Bílá - ale nič, čo by na jedno sledovanie odradilo. Na jednej strane Slávik a na druhej strane Ozzák porotu vhodne dopĺňali, i keď nijak extra ma nezabavili. To už skôr moderátorské duo, ktoré som si podľa ich mien nazval Maťko & Kubko. Neodmysliteľne dobré a horšie talentové vystúpenia - z väčšej časti zaujali, od japonského krájača zeleniny až po slovenské Tokio Hotel (netvrdím nič o kopírovaní nejakej kapely, iba ich Segement vo mne evokovali). Že som si to pozrel neľutujem, ale nedalo mi to nič do života...

Čo ma však zaujalo a prečo som sa aj k tomuto článku odhodlal boli dve veci. Prvé čo ma zaujalo bolo, že sa Dara Rolins hneď deň po tom, ako jej zakázali porno-videoklip, dostala do televízie. Podprsenku si zabudla v šatni, a tak keď jej zakázali videoklip, tak aspoň celému Slovensku ukázala svoje „Zvončeky šťastia”. Nedbám, veď zaujali. Takisto ako Rytmusa a Shaggyho. Ale iste, i ’Mista lova lova‘ zaujal... Viac, ako keby ukázal on svoj „Zvonec šťastia”.

No druhé, čo ma zaujalo väčšmi, boli reklamy. Patrí to k televízii, ba dokonca som ich čakal aj viac (bohuvďaka však, že ich bolo iba toľko!). No keď ma lákala už tretíkrát reklama na program v prime-time s hlavnou vetou: „Môžem si prdnúť?” - začal som chápať, prečo ten televízor ostáva väčšinu času vypnutý. To naozaj dnes v slovenských televíziách nevysielajú nič poriadne, nič vtipné, nič inteligentné? A keď povedia tie naše televízie - „Vysielame pre väčšinového diváka” - neurážajú tým trochu svojich divákov? No, asi nie, ak si to neuvedomili...

Každopádne je smutné, že ak si chceme pozrieť niečo dobré v televízii, musíme si dokupovať tie zahraničné programy. Inak si toho veľa nepozrieme... Minimálne ja nie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Súd rozhodol proti Mayovej. Brexit musí schváliť parlament

Odchod Británie z Európskej únie musí odsúhlasiť parlament.

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením by mal Gašpar podľa Kisku vysvetliť.

DOMOV

Lietadlá stáli milióny, no ministri lietajú linkami

Kaliňák hovorí, že každý má slobodný výber, ako bude cestovať.


Už ste čítali?