Milá RTVS, vaša chyba...

Slovenská hokejová reprezentácia do dvadsať rokov, momentálne hrajúca majstrovstvá sveta v Kanade, mi opäť robí veľkú radosť. Napriek tomu, že len tesne zdolala miernych outsiderov z Lotyšska a dnes ráno prehrala s Rusmi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Slovenskí mladíci majú v kanadskej provincii Alberta za sebou už dva veľké a dôležité zápasy. Prvý duel proti rovesníkom z Lotyšska - ktorý by mal veľa napovedať o ich udržaní medzi elitou - a druhý proti jednoznačným favoritom Rusom - v ktorom sa naši mohli ukázať a nemali čo stratiť. Aj keď Slováci bodovali zatiaľ iba raz, RTVS môže smútiť, že tieto zápasy nevysiela.

Proti Lotyšom hrali naši veľmi nervózne, zle korčulovani, kombinácie nevychádzali, trápili sa. Dokázali však proti húževnatému súperovi vyhrať 3:1. Presadili sa postupne Jurčo, Tvrdoň a do prázdnej brány dobre mieril Toman. Predviedol sa aj brankár extraligovej Nitry Juraj Šimboch, ktorý až na inkasovaný gól ukázal, že je to spoľahlivý brankár.

Proti Rusom, obhajcom víťaznej trofeje z minulého roka, sme dnes ráno hrali vyrovnanú partiu. V preklade, my sme hrali na svoje pomery geniálne, Rusi ťažkopádne. Zásluhou gólu Miloša Bubelu - začiatkom roka najlepšieho hráča Považskej Bystrice, dnes hráča Orange 20 - sme sa dostali do vedenia 32 sekúnd pred koncom prvej tretiny. Nanešťastie však už v 24.minúte Rusi vyrovnali a ďalší gól už Rusi nepripustili. Aspoň nie taký, ktorý by sa mohol uznať. Naopak. Hneď na začiatku tretej tretiny dali gól ďalší a päť minút pred koncom vstrelili aj tretí gól. Avšak na to, ako sa pracuje s mládežou v Rusku a ako tu na Slovensku, je konečný výsledok ešte veľmi dobrý.

Nad obhajcami trofeje z Ruska sme prehrali 1:3, ale dôležité je, že sa nemáme zďaleka za čo hanbiť. Fantastický výkon našich potešil všetkých ľudí, čo vstávali o čosi skôr i tých, ktorí kvôli nim do pol siedmej ráno nespali. 37 zásahov brankára Šimbocha, 31 ruského Makarova. Podobone dobré čísla mali aj brankári v zápase Slovensko verzus Lotyšsko. Tradičné súboje skvelých brankárov, ktorí sa tiež nevyhli niekoľkým chybám. Rovnako tak aj hráči v poli. A v tom je čaro tohto šampionátu.

Dúfajme, že zverenci trénera Ernesta Bokroša budú pokračovať v načatej, veľmi dobrej, poctivej a bojovej práci. Najbližšie sa stretnú chlapci so Švédmi a na koniec základnej skupiny so Švajčiarmi. Tieto dva zápasy rozhodnú o všetkom, keďže do boja o záchranu letia až dve mužstvá, z piateho i štvrtého miesta. Tímy z druhého a tretieho miesta si zmerajú sily vo štvrťfinále a tímy z prvých miest postupujú priamo do semifinále.

My sme zatiaľ tretí a všetko máme dobre rozohraté. Už len čakajme, čo sa bude diať proti silným Švédom (zatiaľ porazili aj Švajčiarov /4:3/, aj Lotyšov /vysoko 9:4/) a proti nevyspytateľným Švajčiarom (tí stihli potrápiť oboch silných súperov - Rusov /0:3/ aj Švédov /3:4/). Všetci veríme, že sa nám jedného z nich podarí zdolať a ocitneme sa vo vytúženom štvrťfinále.

Je iba veľkou škodou, že RTVS tento turnaj pre tento rok odignorovala. Na internete sa pravidelne stretáva veľká skupina hokejových fanatikov (vrátane mňa), šampionát prežívajú spoločne s mladými hokejistami a zápasy sledujú cez internet. Preto aj za nich odkazujem do Kanady: Chlapci, ďakujeme za bojovné výkony a stretneme sa v zápase proti Švédsku. SLOVENSKO DO TOHO!