Aký bohatý je slovenský šoubiznis!

Autor: Michal Šášky | 19.2.2011 o 6:00 | (upravené 23.12.2011 o 2:49) Karma článku: 4,03 | Prečítané:  537x

Nedávno som sa zarazil, ako je možné, že všetky tie naše slovenské relácie majú stále mnoho inšpirácií na nové témy a reportáže. Modré z neba má stále plno emotívnych reportáží a dokrútok, ktoré sa dajú vysielať a pozerajú ich státisíce divákov. Pošta pre Teba má rovnako po veľa, veľa rokoch stále veľa, veľa ľudí, čo sa vedia nájsť jedine cez poštára Slovenskej televízie...

No azda najmenší problém s témami, reportážami a obsadením vo svojej relácii má Erika Judínyová vo svojej Smotánke, respektíve iná moderátorka v inej celebrity zachytávajúcej relácii. Celebrít tu totiž máme viac ako dosť, každým novým televíznym projektom nám ich pribudne nová veľká várka... (áno, aj ten nový poštár v Pošte je celebrita)

Podľa encyklopédie predstavuje slovo celebrita „veľmi známu osobu, ktorá k sebe púta veľký záujem verejnosti a médií.” A pre dnešné slovenské médiá predstavuje celebritu každá osoba, ktorá sa mihla v televízii... Úplne každá. No samozrejme, najlepšie taká, ktorá má za sebou (alebo to vyzerá tak, že skoro bude mať) sexškandál spojený napríklad s pikantnými fotografiami, šteklivým mládeži neprístupným (ne)domácim videom či iným superčinom, ktorým sa nám tá superosoba jedinečne zapísala do mysle a dejín národa.

Aj preto popisuje slovo celebrita lepšie a trefnejšie iná encyklopédia, Necyklopédia: „Celebrita je nadávka na veľmi známu osobu, ktorá k sebe púta veľký záujem verejnosti a médií. Celebrity sú produktom; sú figúrkami, ktoré vytvárajú bulvárne médiá, aby mali o čom písať. Celebrity ako osoby sa snažia vymykať od normálu a predávajú to, čo by malo zostať skryté za pomyselnými dverami ich osobného života; sú vlastne druhom morálnych prostitútok.” A veru, lepšie sa to ani povedať nedalo.

Každý účastník rôznej reality show sa automaticky stáva celebritou, bez toho, aby vyhral alebo v súťaži predviedol niečo zaujímavé. Ak chcete byť celebritou, stačí, ak dôjdete na kasting a začnete spievať „Pijeme Tomu”; stačí, ak sa zúčastníte nejakej zo sérií SuperStar, BigBrother, Vyvolených alebo inej podobnej veľkej ľudstvu prospešnej šou. Toto všetko sú naše veľké slovenské celebrity.

A azda najnovšou celebritou slovenského šoubiznisu, je Martinka z Turca. Príklad, že do slovenskej smotánky sa môžete dostať aj tak, že nadávate v televízii v piatkovom prime-time. No je paradoxné, že celebrita, pri ktorej mi stačí pohľad na ňu a týždeň nemám chuť na jedlo, robí reláciu práve o varení...

V tomto som teda dosť za jedno s Paľom Haberom a textom z jeho pesničky Celebrity: „Raz to dúfam niekto preverí, odkiaľ sa tu u nás nabralo toľko celebrít”. I keď by text mohol byť už i aktualizovaný - Paľo v nej totiž nechápe, že za celebrity sa chápu aj obyčajné moderátorky počasia - čo by ale asi tak teraz povedal na takú Martinku...?

 


 

PPČ (aneb „poznámka pod čiarou”):
Neodpustím si - neviem, či poznáte, ako prišili Snehulienka, Herkules a Quasimodo, zapísať sa do Guinessovej knihy rekordov. Prvá sa teší Snehulienka: „Hurá, hurá! Som najkrajšia na svete!” Druhý sa teší Herkules: „Hurá, hurá! Som najmocnejší na svete!” A tretí nahnevaný Quasimodo znechutene vraví: „Do ri.i, to kto je tá Martinka z Turca?!”

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?