Ako Rytmus k ’svojmu‘ slovníku prišiel?

Autor: Michal Šášky | 25.2.2011 o 22:30 | (upravené 21.2.2012 o 2:26) Karma článku: 3,02 | Prečítané:  838x

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako môže človek dôjsť k neslušnému slovníku? Respektíve, akým spôsobom sa môže ten neslušný slovník rozrastať o ďalšie a ďalšie slová, chápané ako vulgarizmy?

Spoločnosťou nastavený prototyp človeka s neslušným a extrémne vulgárnym slovníkom je jednoznačne tiež spoločnosťou najuznávanejší slovenský raper Rytmus (najnovšie vraj i porotca v X-tej sérii SuperStar). Ako však tento spoločnosťou nazvaný grobian Rytmus prišiel k takému neslušnému slovníku? A je všetko, čo TEN Rytmus používa a my svätí to chápeme ako vulgarizmus najhrubšieho zrna, naozaj neslušné? Alebo ide len o snahu akéhosi štýlového zjemnenia inak neslušného výrazu?

Zoberme si takú cicinu (nie doslova, prosím!). Aj cicina by bola určite hrubým písmom zaznačená v zatiaľ oficiálne neexistujúcom Slovníku slovenských vulgarizmov. Pritom by sa toto slovo, tento výraz, vedel pomenovať oveľa horším spôsobom... ktorý Rytmus alebo iný, spoločnosťou neuznávaný majster slova, nahradil týmto slovom: cicina.

Ako Rytmus alebo TEN majster slova prišiel k cicine? (opäť nie doslovne, myslí sa iba ten výraz!) Korene ciciny zrejme siahajú do cudzích jazykov, k iným národom, do inej kultúry. Aspoň tak to vyzerá pri tomto videu maďarskej filmovej hviezdy päťdesiatych a šesťdesiatych rokov, Gálcsikiho Jánosa.

Kto pochopí a vysvetlí význam tohoto videa, má bod...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?