Ako vyzerá situácia 36 dní pred šampionátom?

Autor: Michal Šášky | 23.3.2011 o 16:00 | (upravené 23.3.2011 o 16:07) Karma článku: 8,44 | Prečítané:  2511x

Do majstrovstiev sveta zostáva menej ako 37 dní! Dodnes ale nie je definitívne doriešená ani situácia okolo oficiálnej hymny majstrovstiev sveta, štadión v Bratislave je stále obkolesený pracujúcimi robotníkmi a lístkov na šampionát nie je predaná ani polovica!

ŠTADIÓNY
Košice a ich Steel Aréna sú na akciu pripravené už dávno, vyriešiť vraj musia iba situáciu s automobilmi. Dôvod? Parkovať sa tam nedá ani počas ligových zápasov. Celkom logicky sa tak Košice rozhodli postaviť poschodovú parkovaciu garáž. Pozoruhodné však je, že čo sa predaných lístkov týka, z celkového počtu sa neminula dodnes ani polovica! Viac ako 50% lístkov ešte stále nemá svojich kupcov! Ligové zápasy však bývajú vypredané a fanúšikovia miestneho HC si svojsky vedia poradiť aj s parkovacími miestami.

Fanúšikovia z východu hromžia, v ich kraji totiž z hokeja podľa ich slov neuvidia takmer nič a prosili organizátorov šampionátu aspoň o presunutie súbojov o záchranu do metropoly východného Slovenska. Východniari napriek tomu môžu vidieť v akcii tie najväčšie hokejové hviezdy hneď od začiatku MS v základných skupinách či osemfinále. Predstavia sa hviezdy zo Švédska, USA alebo dokonca Kanady, rovnako aj nevyspitateľní Francúzi a Švajčiari, ktorých živá hra vždy pred televíziu a na štadióny lákala. Napriek tomu dodnes nie je vypredaný žiaden zápas v skupinách alebo osemfinále! Keď fanúšikovia nevypredajú ani zápasy Kanady či USA, plné hviezd z NHL, vypredali by súboje o záchranu?

Aby však neboli smutní, že neuvidia zápasy Slovenska, výbor MS im „milosrdne” ponúkol prípravný zápas reprezentácie proti Švédom 13. a 15.apríla (streda a piatok, 17:00). Avšak ani tieto lístky ešte nie sú vypredané a netrpezlivo čakajú na svojho vlastníka! A to aj napriek tomu, že by sa v tomto zápase mali predstaviť absolútne všetky hviezdy SR, nakoľko to bude dva týždne pred ostrými zápasmi šampionátu. Navyše oproti Bratislavčanom môžu reprezentáciu vidieť za niekoľkonásobne nižšiu cenu!

Prípravný zápas slovenských reprezentantov ponúka aj štadión v Trenčíne, tam sú k dispozícii ešte tisíce lístkov! Tím trénera Glena Hanlona si skríži hokejky s hokejistami Rakúska už za necelých 2,5 týždňa, teda 8. a 9. apríla (piatok a sobota, 17:00), t.j. dvadsať dní pred šampionátom! A cena lístkov je v porovnaní so šampionátom skoro zadarmo!

Štadión v Bratislave bolo vidieť v reklamných upútavkách na včerajšiu nočnú reláciu televízie Markíza Adela Show (hosťom bol náš reprezentačný tréner Glen Hanlon) už od minulého štvrtka! Zimák Ondreja Nepelu bol i je ospevovaný, akoby stál v plnej paráde už niekoľko dní. Dodnes sú však okná pozalepované páskami, robotníci sú neustále plne niečim zaťažení, okolie štadióna nie je prístupné radšej vôbec a cesty v okolí štadióna sú ešte v katastrofálnejšom stave, ako boli pred rekonštrukciou štadióna. Nehovoriac o tom, že stále nie sú sprístupnené niektoré dodatočne dorábané pruhy, ktoré sú už mesiace v rovnakom stave. No nakoniec môžu byť ľuďom aj tak na nič, keďže ulice budú počas šampionátu tak či onak uzavreté...

Logika nepustí.

HYMNA
Táto vec by si zaslúžila samostatnú kategóriu! Okolo celého šampionátu je totižto menší hurhaj, ako okolo tejto témy. Je to ale logické, súčasná hokejová hymna doslova trhá uši, fanúšikovia chcú celkom inú a Kristíne odorúčajú mnohí fanúšikovia hokeja radšej bodyguardov. Istý prieskum dokonca ukázal, že kvôli hraniu tejto piesne si až neuveriteľných 96% vodičov zmenilo v autorádiách frekvencie Fun Rádia za iné rádio!

Zrejme netreba pripomínať, že to všetko začalo falošnou hymnou „Hej, Slovensko!”, ktorá pobúrila také kvantum ľudí, že nech by Kristína naspievala akúkoľvek dobrú hymnu, celé Slovensko by bolo proti nej. Umelé a hrôzostrašné spojenie hokeja a dvojice Martin Kavulič - Kristína Peláková však dopadlo tak, že vznikla ďalšia katastrófalna vec s názvom „Life is a game”. Neúderná, umelá, amatérsky anglická a nehymnická pieseň od Kristíny sa stretla s extrémnym nesúhlasom verejnosti. Proti Kristíne je drvivá väčšina fanúšikov, percentuálne azda ešte väčšia, ako vodičov, ktorí si zmenili Fun Rádio vo svojich autách...

Podľa ankety by Kristína neuspela v súboji proti žiadnej doteraz existujúcej hymne, ani keby sa sčítali hlasy za obe jej hymny dohromady. Ľudia by viac privítali aj hip-hopovú hymnu od AMO a Rádia Expres „Za náš tím!” alebo dokonca aj pieseň „My chceme gól!” od Otta Weitera z roku 1995. Každopádne, s prevahou vyhráva pieseň „Nech Bože dá” od Milana Špaňa.

Ten má na Kristínu názor podobný. S piesňou „Life is a game” absolútne nesúhlasil, od textu, cez producentskú tvorbu, až po speváčkine prevedenie. „To ‘Ey, ey’ sa mi zdá, že by rada niečo robila pri tom... Alebo možno aj robila, aby tam bola,” trefne okomentoval Špaňo v rozhovore pre JOJkárske Promi Noviny spevácke prevedenie Kristíny a jej cestu za (ne)úspechom.

V rozhovore ďalej uviedol aj to, že situácia sa vyriešiť dá. Slovenská verzia „Nech Bože dá!” dostane nový šat, ktorý na štadiónoch krv hokejistov i rozbláznených fanúšikov rozprúdi bezpochyby viac, ako deväť rokov stará hymna. O tom, čo vám ale bude znieť ako napríklad tón zvonenia na mobile, si môže rozhodnúť každý jednotlivo, podľa vkusu. Ak ale nechcete pri preberaní medailí našich hokejistov počúvať Kristínu, nemôžete poľaviť snahu dosiahnuť svoj cieľ, ktorým je odstránenie Kristíny z udalosti Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2011.

Ľudí na boj vyzýva aj Milan Špaňo v už spomínanom rozhovore: „Bojujte, choďte na web, pridajte sa k petíciám, vyjadrite sa a nakladajte Kristíne ako sa len dá,” povedal spevák a producent, ktorý má v pláne do sveta vypustiť ešte dokonca tri verzie piesne „Nech Bože dá”. Okrem slovenského remixu ako hymnu slovenského tímu, má v pláne pre IIHF pripraviť hymnu anglickú a pre fanúšikov neoficiálnu a zábavnú pieseň proti Kristíne, ktorá by mohla v boji proti nej tiež pomôcť. Text majú pripraviť fanúšikovia na Facebook stránke, ktorá zorganizovala najväčšiu protiKristínsku petíciu. Za odmenu sa môžu tí najaktívnejí a najlepší dostať do videoklipu s našimi najväčšími hokejovými hviezdami.

Mediálnemu sponzoru majstrovstiev sveta v hokeji FUN Rádiu sa však nakladanie fanúšikov očividne pozdáva. V najbližšej Rannej šou predstavia novú slovenskú hymnu pre slovenských hokejistov! Osobne by som sa nedivil, keby ňou bola inovovaná pieseň „Hej, Slovensko!” v lepšej a kvalitnejšej verzii - teda s tromi tónmi fujari na jej začiatku...

Ak sa Slovákom Kristína nepáči a chcú zabrániť svetovej megahanbe, musia bojovať zo všetkých síl. Jednotlivo šancu nemá nikto, ani Špaňo. Spoločnými silami však ľudia môžu urobiť veľa! Keď vyšla revolúcia v 89-tom, prečo by sa nemohla v roku 2011 zmeniť jedna nepočúvateľná hymna za jednu Špaňovu kvalitnú a ľuďmi žiadanú?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?