Nech Boh a výbor majstrovstiev sveta dá „Nech Bože dá”!

Autor: Michal Šášky | 25.3.2011 o 17:30 | (upravené 25.3.2011 o 20:19) Karma článku: 3,38 | Prečítané:  570x

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku sa nezadržateľne blížia. Keďže štadióny už stoja, maskot má vyrobené kostýmy a väčšine hráčov ešte neskončilo play-off vo svojich kluboch, číslo jeden v záujmoch fanúšikov tak jednoznačne patrí hokejovej hymne.

Dnes ráno vo Fun Rádiu odznela ďalšia. Po „Life is a game” od Kristíny, o čom sa napísalo už veľa, prišiel pokus od slovenskej skupiny Gladiátor. Vzali si toho však na seba veľa - snažia sa totiž novou slovenskou hymnou automaticky nahradiť u fanúšikov obľúbené „Nech Bože dá”.

Pre mnohých jediná hokejová hymna Slovenska Nech Bože dá bola u väčšiny hokejových fanúšikov vždy veľmi obľúbená a preto niet divu, že si ju hokejoví fanúšikovia pýtajú ako slovenskú hokejovú hymnu pre domáci šampionát. Ako je zadosťučinením pre slovenských hokejistov za tie roky domáci a pre zlatú generáciu rozlúčkový šampionát, tak je zadosťučinením aj pre túto hymnu reprezentovať šampionát a hnať Slovákov na ľade k lepším výsledkom. Dodnes to nebolo nič nesplniteľné, na svete bola “iba” hymna pre celý šampionát od Kristíny. Ranná šou Fun Rádia však od dnes rána skúša zahatať aj túto možnosť.

GLADIÁTOR - SLOVENSKO (HOKEJOVÁ REPUBLIKA)

Predstavila totiž hokejovým fanúšikom a svojim poslucháčom pieseň od Gladiátoru „Slovensko (hokejová republika)”. Hneď po Rannej šou sa začali ozývať nesúhlasné názory. Väčšina dúfa, že je to iba ďalší pokus o fór, ako v prípade „Hej, Slovensko!”, ktoré Kristína pre nás predpripravila na sociálnych sieťach.

KRISTÍNA - HEJ, SLOVENSKO!

Zatiaľ to tak ale nevyzerá, pieseň od Gladiátoru sa javí ako oficiálna vec a fanúšikovia hromžia. Prinášam niekoľko náhodných reakcií, ktoré som našiel krátko poobede, kedy už situácia jemne vychladla a fanúšikovia mali na jazyku aj iné slová ako vulgarizmy (aj keď ani tie väčšinou nechýbali):

Totálny trapas! Organizátorov MS by som vyhostiť zo Slovenska! Jedinou slovenskou hokejovou hymnou je NECH BOŽE DÁ, s ktorou majú Slováci spojené tie najkrajšie hokejové spomienky a hokejové roky, takže prosím budíček!!!
Laci

Pfú. Tak toto je ešte väčší prúser ako Kristína... Nechápem, ako niekto môže niečo také vypustiť von...
Davíd

Pesnička dobrá ale pre hymnu jej niečo chýba... To čo nemá žiadna iná skladba len Nech Bože dá! :)
Veronika

Čo ja viem, ďalšia popová sr*čka... A ten refrén... Ani ma to nejak nechytilo, neviem no, keď budú toto dávať v telke, vypínam zvuk...
Ladislav

Slovenskooooo Slovenskooooo heeja heeeeeja heja trápny ste.... Slovenskooooo Slovenskooooo heeja heeejaa do pi*e choďte!
Martina Hororka

Vôbec sa mi nepáči... Ja nerozumiem, prečo stále musia vymýšľať niečo nové... Tak či tak každý musí uznať, že na hymnu Nech bože dá sa nič nehrabe a ťažko dokáže niečo tomu konkurovať... Zbytočne vyhodené peniaze podľa môjho názoru!
Matúš

NECH BOŽE DÁ!!! To je jediná odpoveď.
Peter

MILAN ŠPAŇO - NECH BOŽE DÁ

Je teda otázkou, či výbor majstrovstiev sveta konečne vypočuje fanúšikov hokeja a bude sa aspoň zaoberať hymnou slovenského hokejového mužstva. Fanúšikmi žiadaná hymna „Nech Bože dá” by mala dostať v novom šate premiéru už najbližší utorok v JOJkárskych Promi Novinách a určite ju budete mať možnosť vypočuť aj na tomto blogu!

Nechajme sa prekvapiť, aké názory slovenských fanúšikov zaujme protinávrh od Milana Špaňa a Johnnyho Kortisa. Osobne si však myslím, ako aj väčšina slovenských fanúšikov, že „Nech Bože dá” si zaslúži byť hraná v slovenských rádiách i na slovenských štadiónoch a hnať slovenských hokejistov za medailov! Ak si to nezaslúži ona, potom si to nezaslúži žiadna hymna...

Malé porovnanie z YouTube-u:
GLADIÁTOR - SLOVENSKO (HOKEJOVÁ REPUBLIKA)
1795 zhliadnutí → 70 ZA, 148 PROTI

MILAN ŠPAŇO - NECH BOŽE DÁ
979 035 zhliadnutí → 3147 ZA, 69 PROTI

Ani netreba robiť kadejaké priemery. Keď je z takmer milióna zhliadnutí menej ľudí proti ako za pieseň, ktorá má zhliadnutí sotva 1800... Potom si výsledok porovnania povedzte sami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?