Súťaž AntiKristína predčasne končí

Autor: Michal Šášky | 26.3.2011 o 15:15 | Karma článku: 3,62 | Prečítané:  1192x

20.marca sa na tomto blogu spustila súťaž AntiKristína. Fanúšikovia mali pripraviť hymnu upravením známeho „Nech Bože dá!”, ktorá bude textom namierená proti hymnám od Kristíny. Dnes sa súťaž končí. Predčasne. Víťazmi sa stali prakticky všetci zúčastnení, ktorí obetovali svoj čas pre vytvorenie zábavnej hymny.

Súťaž, ktorú zorganizoval tento blog v spolupráci so spevákom a autorom hitu „Nech Bože dá!” Milanom Špaňom, mala byť istým spôsobom marketingový ťah, ako fanúšikov držať v bojovej nálade proti hymnám, s ktorými Slováci nesúhlasia. V súťaži sa mali fanúšikovia proti hymnám vybúriť a tým dať jasne najavo výboru a organizátorom MS, že chceme novú, lepšiu hymnu.

Texty začali pribúdať a pribúdať, vo väčšine prípadov však iba urážali mladú speváčku Kristínu. Názov súťaže "AntiKristína" sa začínal doslovne napĺňať, súťaž však neplánovala nabrať tento smer a preto sme sa rozhodli túto súťaž predčasne ukončiť.

Texty boli uverejnené na Facebook stránke "Čo máte v tom kufri?" "Ako to mám vedieť?" "Jaj, pán je zo Slovenska.." xD, ktorá zorganizovala tú najväčšiu AntiKristínsku petíciu proti hymnám od tejto speváčky. Súťaž mala vyrobiť vlastne neoficiálnu hymnu petície proti „Life is a game”. Súťaž ale priniesla niekoľko textov čisto proti Kristíne, čo cieľ súťaže rozhodne nebol. Texty si stále môžete prečítať na spomínanej Facebook stránke.

Práve na nej sa ihneď po zverejnení textov objavili názory fanúšikov, ktorým sa nepáčili súťažné texty, tým pádom ani celá súťaž a vzápätí začali odsudzovať organizátorov súťaže. Keďže nechceme natoľko dehonestovať mená ostatných slovenských hudobníkov a najmä pôsobiť ako výbor majstrovstiev sveta a jeho organizátori, rozhodli sme sa vypočuť fanúšikov hokeja a tých, ktorých hymna zaujíma. Súťaž preto predčasne ukončujeme.

Fanúšikom, ktorí sa súťaže zúčastnili a potrápili sa nad textami, samozrejme, veľmi pekne ďakujeme za účasť. Súťažné texty nemali byť oficiálnou hymnou, mala to byť čisto iba pieseň zábavná, nie však tak silným spôsobom urážať meno mladej speváčky.

Výhrou v súťaži mala byť účasť vo videoklipe k piesni „Nech Bože dá!”. Tá by podľa plánov mala vyjsť do sveta už najbližší utorok cez obľúbenú reláciu televízie JOJ Promi Noviny o 17:30, videoklip sa bude riešiť až časom. Veríme, že pieseň sa vám bude páčiť po textovej i hudobníckej stránke viac, ako pieseň od Gladiátoru, predstavená vo včerajšej Rannej šou Fun Rádia.

GLADIÁTOR - hymna slovenskej reprezentácie pre MS 2011

Dúfame, že pieseň „Nech Bože dá!” bude uznaná slovenskými hokejovými fanúšikmi a všetci spolu dáme adekvátne najavo svoj názor, čo chceme za hokejovú hymnu. Ak táto snaha od Milana Špaňa a jeho tímu vyjde, potom sa môžu fanúšikovia slovenskej hokejovej reprezentácie tešiť aj na videoklip, v ktorom si zahrajú nie len respondenti, zúčastnení v tejto súťaži.

Sme presvedčení, že sa vám hymna „Nech Bože dá!” v novom šate bude páčiť natoľko, že spolu pripravíme aj pieseň v anglickej verzii, na ktorom tím okolo Johnnyho Kortisa nepretržito pracuje. Nádejame sa, že budúce ročníky majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji sa nebudú porovnávať šampionátovou hymnou s „Life is a game” od Kristíny, ale že pripravíme hymnu, na ktorú slovenskí fanúšikovia budú pyšní a stúpenci iných krajín ju budú dávať organizátorom budúcich hokejových šampionátov za príklad, ako správna hymna má vyzerať.

O informáciách okolo hokejovej hymny vás ešte budeme naďalej informovať prostredníctvom nie len tohto blogu, ale aj cez stránku Aktuality.sk a najmä cez oficiálnu Facebook stránku hokejovej hymny Nech Bože dá!.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?