Klid, mír a pokora

Autor: Michal Šášky | 17.11.2011 o 6:30 | (upravené 21.2.2012 o 2:24) Karma článku: 4,13 | Prečítané:  1154x

Nikdy som Richarda Müllera špeciálne neobdivoval. Aj keď som jeho diskografiu dlho nemal - a dodnes vlastne úplne nemám - od prvého po posledný song prepočúvanú, vypočutých som mal veľa piesní. Doma vo Winampe či u babky na Lumene...

Určite to nebolo len babkou, ktorá Richarda Müllera „preklínala” pri každej druhej pesničke, čo na Rádiu Lumen hrali. Väčšina jeho piesní skrátka neboli podľa môjho gusta. Niektoré piesne ale mojim ušiam neprekážali a celkom rád som si ich vypočul. Do jednej som sa dokonca aj zamiloval.

Srdce jako kníže Rohan - duet s Ivanom Táslerom prekonal u mňa všetky pesničky nie len Müllera, ale aj Táslera. Preto, keď som začul, že táto dvojica spoločne pripravila nový album „Ešte”, neváhal som, zohnal si ho a vypočul. Plný očakávania, že nájdem „nového Rohana”.

No žiadna zmena - nikoho a nič som nenašiel. Okrem pár chytľavých melódií a výborných hudobných podkladov (Za stále tou istou; Noe; Pri poslednej večeri; Útek). A ešte jedno okrem - jedna pieseň totiž z toho albumu výrazne vyčnieva. A opäť je to duet.

Počúvam to prvý raz, druhý, tretí... Časom sa dozvedám, že ide o nadanú a navyše prekrásnu speváčku Terezu Kerndlovú. Začínam smútiť, že k tomu nie je videoklip... ale to už sa dostávam zbytočne ďaleko. Pieseň nesie názov „Klid mír a pokora”. A aj keď by som album „Ešte” nikomu dvakrát od srdca neodporúčal, túto pieseň mi nedá nezdieľať. Jednoducho, kvalitná oddychovka! Aj keď na Rohana nemá... :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?