Ani nová Hargašová, ani nová Hriadeľová

Autor: Michal Šášky | 22.12.2011 o 21:15 | (upravené 23.12.2011 o 2:35) Karma článku: 4,37 | Prečítané:  881x

Nie som ten typ, ktorý musí písať hneď o niečom, čo sa mu nepáči. Ale dnes urobím pravdepodobne výnimku. Pozrel som si totiž Markízu a Športové noviny.

Tí, čo pozerali tiež - teda, minimálne kúsok, česť tým, čo pozerali až do konca - vedia presne, o čom je reč. Premiéru v nich totiž na moje prekvapenie mala Jana Hospodárová. Normálny človek, ktorý si sem-tam pozrie televíziu by povedal, že je to stará-dobrá ostrieľaná moderátorka. Predsa len, v Markíze už pôsobí od augusta 1996 - čiže viac ako pätnásť rokov. Je jednoznačnou tvárou Markízy, objavila sa vo všelijakých projektoch, naposledy vo Wipeoute a vyhrala aj tanečnú súťaž Let's Dance. Zaskakuje za moderátorky na materských dovolenkách, no jej prvoradou prácou na Markíze je (aspoň donedávna bola) ranná šou Teleráno - i keď sa dlhšie hovorí, že ani tam už dlho nepobudne.

Po víťazstve v Let's Dance zažíva Janka ďalšie veľké obdobie slávy, skoro ako na začiatku. Markíza akoby nevedela, kam s ňou, piata séria Let's Dance mohla byť zo strany televízie akoby symbol rozlúčenia. Diváci však Janku nechali vyhrať a tým si ju ešte vypýtali na obraze. Markíza ju najnovšie dala, trochu nepochopiteľne, do stredajšieho programu Športovec roka, na úkor klasických športových moderátorov Markízy, ktorí by sa tam určite hodili o niečo viac. Už len preto, že sa vo svete športu pohybujú a zaslúžili si tam byť. Viac ako Janka. Petrovia Čambor a Varinský tak mohli šou, ktorú uvádzala najmä Adela Banášová (kto iný?) spoločne tentokrát s Petrom Marcinom, sledovať iba doma v televízore.

To však bol len vstup Hospodárovej na veľkú športovú pôdu. Ako vianočný darček dnes dostala premiéru aj v hlavnom športovom spravodajstve. K extváram markízackeho športu Martine Šimkovičovej a najmä skoro legende Športových novín Jarmile Hargašovej však nezapadla. Pôsobila stratene, príliš umelo a Markíza popri Varinskom a Čamborovi pseudošportovú moderátorku nepotrebuje. Nová Hargašová, Pietrová ani Hriadeľová z nej nebude. Dúfajme, že zo sveta televízneho športu odíde Janka rýchlejšie ako Juraj Bača.

S pokojným svedomím môžem povedať, že mi Hospodárové na Markíze v súčasnosti vadí viac, ako Šeherezáda či Sultán. Pretože Športové noviny pozerám pravidelne, narozdiel od vecí, ktoré na Markíze chodia po nich. Ak je však práce v markízackom Športe na dvoch priveľa, televízia by sa mala porozhliadať po novej športovej tváričke. Tento krok bol totiž krokom vedľa. Na Čambora ani Varinského zďaleka nemá, i keď ja posielam každý rok pri OTOvi hlas Petrovi Hollému z JOJ-ky...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?