Bubák, ktorého nezaregistrovali slovenské médiá

Autor: Michal Šášky | 22.1.2012 o 17:30 | Karma článku: 3,72 | Prečítané:  1134x

Počas prvej polovice januára - a vraj aj skôr - uchvátili svet (respektíve skôr YouTube) zvláštne zvuky, ktoré vydávala naša matička Zem. Hororový hukot, ktorý podľa niektorých vychádzal spopod zeme, podľa iných zase z oblohy, zachytili ľudia skoro po celom svete. Niektorí v januári, iní vraj aj skôr - v novembri alebo dokonca v auguste minulého roka.

Najzaujímavejšie na celej veci je, že situáciu zachytili jednotliví ľudia, ale médiá iba sporadicky. A aj keď niektorí ľudia zvuky zachytili na kamery, ich susedia o žiadnych zvukoch ani len nevedeli. Aj keď tie zvuky trvali aj dobrú polhodinu, ak nie dlhšie.

Môže byť zbytočné rozoberať, čo zvuky mohlo spôsobiť. Duchovia, pohyby litosferických dosiek, extraničiace zvukové zbrane a, nepochybne, koniec sveta. Ľudia tvrdili, že pri rôznych zemetraseniach počas roka, napríklad v auguste v USA, bolo počuť rovnaké zvuky. Vtedy sa ale zistilo, že zvuky boli „len” jadrové výbuchy a určite nemajú nič spoločné so zemetrasením. Alebo asi.

Druhý januárový týždeň spozorovali podivné zvuky údajne konkrétne: 10-teho v Dánsku, deň na to v Maďarsku, 12-teho v Česku, Švédsku a v Alberte (Kanada), no a v nedeľu 15-teho aj v Manitobe (Kanada). O zvláštnych zvukoch informoval aj jeden z tých kvázi známejších Čechov Zawy, ktorý pochádza z Liberca a na YouTube nájdete zopár jeho videospovedí o tom, aký je Facebook sviňa alebo ako vás okrádajú mobilní operátori. Aj on vraj počul tieto zvuky.

Nebudem vám klamať. Aj mne popri niektorých stresových či nervových situáciách (ktoré ma behom januára zastihli v pomerne hojnom počte) napadlo, že boli Mayovia trochu nepresní a pri dátume konca sveta - 21.12.2012 - sa pri mesiaci sekli o nejakú tú dvojku. Včera mi však teória padla.

O spomínaných zvukoch však nepísali žiadne médiá, z tých českých a slovenských som našiel celkovo iba jeden jediný článok na Novinky.cz, inak ani slovo. Nespomínajúc zopár blogových diskusií, v ktorých ale napriek tomu prevládali skôr názory ako: „Já u nás slýchávám jedině tmavé spoluobčany. Taky záhadné zvuky. A taky věštící apokalypsu.”

Povedzme si ale pravdu - dnes už vie pripojiť zvuk k videu každý druhý človek, čo používa počítač. A pri dnešných veciach sme určite viacerí neveriaci Tomášovia a kým neuvidíme, respektíve nebudeme počuť, tak neuveríme. Najmä, keď má byť tento rok premiéra filmu Paranormal Activity 4...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?