Gorila, ktorú by najradšej zabili aj ľudia zo Slobody zvierat

Autor: Michal Šášky | 28.1.2012 o 6:00 | (upravené 28.1.2012 o 13:38) Karma článku: 5,72 | Prečítané:  486x

Dá sa kúpiť šťastie za peniaze? Odpoveď vyzerá byť ľahká a jednoduchá. Ale pri slovenských politikoch ani len nemusíme polemizovať či tá odpoveď platí aj na nich. Neplatí.

Mám len 17 rokov. Som ročník ’94. Neprináleží mi teda hodnotiť politické strany alebo každého politika jednotlivo, voliť ešte i tak nemôžem. No na rozsiahlejšie politické názory sú na Slovensku iní odborníci. Tí, čo by aspoň mohli porovnávať niečo s novembrom ’89. Ak by som však vôbec nevnímal a nevidel stav slovenskej politiky, musel by som byť minimálne slepý alebo retardovaný. Respektíve, skôr oboje.

Preto vyústenie situácie posledných dní, týždňov, rokov a desaťročí v proteste proti Gorile bolo celkom logické. Aj to, že sa ho zúčastnili aj tí, čo ešte v marci voliť môcť nebudú. Kauza Gorila však bola pre Slovensko iba akousi povestnou poslednou kvapkou chýliacej k reakcii národa. To, že je celé Slovensko obalené hnusnou vrstvou nechutnej korupcie, že viac Slovákov sa nachádza miesto roboty na Úrade práce alebo že sa snáď od samého vzniku vlastnej republiky musíme dennodenne dívať na tie isté ksichty, ktoré si stále nenahrabali dosť... To vyhnalo ľudí do ulíc. A nie, že mladých vylákal nejaký čuch adrenalínu, ktorý k protestom patrí a starších nostalgická spomienka na spomínaný november.

Obávam sa však, že politiku neovládajú (len) politici. A na tú najväčšiu hrozbu ľudia pri protestoch zabudli. Politiku ovládajú aj s celým Slovenskom veľké finančné skupiny. Penta, J&T. A hoc odíde v marci jedna vlna politických goríl, príde druhá vlna goríl. Alebo vlna inej hávede. No taktiež nemôžeme nerobiť nič a poslušne čušať, kým politické zverstvo nepohynie. Netreba však hádzať banány do prezidentského paláca, ale radšej nimi porozbíjať pár okien napríklad v budove, kde sídli Penta...

A veru neľutujem, že ešte teraz voliť nemôžem. Lebo, koho? Dzurindu, Fica a spoločenstvo všetkých goríl? Ľudí, ktorí sedeli už nie prvé volebné obdobie v parlamente, no pritom všetci dobre vieme, že by mali už dávno sedieť niekde inde? Alebo Mojsejovú, ktorá podľa dostupných správ už tiež mala sedieť v chládku a to ešte ani v politike nebola? Ženu, ktorej slovník by pohoršoval aj takých ako Ján Slota alebo Vladimír Weiss st.? Respektíve, nehanbil by som sa za to, mať na čele svojho štátu ženu, ktorá pred pár rokmi dala dva milióny tomu, kto prežije u nej v garáži? Matoviča? Budaja? Hentoho? Tamtoho? Asi by som tie mená čítal za plentou stále dookola a nakoniec hodil do urny prázdny volebný lístok v obálke...

Síce vôbec netuším, načo chcú hlavní orgainzátori protestu posunúť termín konania predčasných parlamentných volieb z 10.marca na september, no verím, že naozajstné protesty budú na Slovensku dovtedy, dokým sa to naozaj nepohne k lepšiemu. Aj keď mi to na Slovensku každým dňom príde ako stále väčšie a väčšie sci-fi. No aj tie bývajú zväčša s happyendom, nie? Tak - do ulíc!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?