Prišlo na moje slová, komentovať bude Slávo Jurko

Autor: Michal Šášky | 12.10.2012 o 16:30 | (upravené 12.10.2012 o 17:30) Karma článku: 4,52 | Prečítané:  1297x

„Osobne odporúčam moderátora Sláva Jurka” - písal som v staršom článku, polemizujúc nad komentátormi reprezentačných duelov na televízii Daj to!. A čuduj sa svete, vedenie televízie sa to - hoci ako tradične neskoro - rozhodlo riešiť. Oddnes bude televízne zápasy komentovať Slávo Jurko.

Hoci ma to zatiaľ netrápi, nakoľko pri domácich reprezentačných zápasoch bývam zväčša priamo na štadióne, pri zápasoch vonku budem omnoho radšej počúvať Sláva Jurka, než umelovytvoreného komentátora z Markízy.

Slovenskí fanúšikovia a najmä tí televízni sú nároční a preto niet divu, že ich Špaček nezaujal. Nikdy futbalovým komentátorom nebol a takáto vec sa nedá naučiť za pár hodín či pár zápasov. Marcel Merčiak sa ako komentátor už narodil, preto niet divu, že v ankete na Facebooku získal dodnes viac než dvanásnásobok hlasov oproti druhému v poradí...

 

Facebooková anketa o najvhodnejšieho komentátora pre reprezentačné zápasy

 

Keďže je ale Merčiak priam životne spojený so Slovenskou televíziou, jeho príchod do Záhorskej Bystrice sa neočakával. Oveľa väčšie šance sa dávali iným komentátorom. Najväčšie markízackej dvojici Otčenáš - Špaček, ktorí dostali za úlohu komentovať aj zápas Slovenska s Arménskom ešte 8. októbra 2010. Hoci ho nezvládli, Markíza na túto kartu vsadila aj začiatok novej kvalifikácie, ktorá by mala byť celá na jej obrazovkách.

Tentokrát bol Daniel Otčenáš presunutý iba do zavreného štúdia, kde viedol futbalové debaty s hosťom, respektíve ako tradične s Mariánom Zemanom. Miroslav Špaček sa presunul čisto za komentátorskú stoličku. Kombinácia zlej techniky a neskúsenosti pôsobila odstrašujúco. Negatívne komentáre na seba nenechali dlho čakať a prišla okamžitá zmena. Už od druhého kvalifikačného dvojzápasu.

Na moju radosť i viacerých televíznych divákov, komentátorské žezlo bolo odovzdané Slávovi Jurkovi, ktorý ako moderátor nikdy nechýbal pri vítaní našich úspešných športovcov - či už strieborných hokejistov z Helsínk, či slovenských futbalistov z Afriky. Pamätať si ho môžete aj ako moderátora Zlatého puku a Športovca roka. Narozdiel od Špačka má aj skúsenosti s komentovaním futbalových zápasov, keďže na českej stanici Nova Sport v minulosti komentoval futbalové prenosy z Ligy Majstrov či Premier League. Skúsenosti má aj s reprezentáciou, keď na českej televízii Nova spolukomentoval zápas Slovenska s Českom. A to vám veru bola zábava!

Slávo, vitaj konečne späť za komentátorským mikrofónom! Až mi je trochu ľúto, že tvoje prvé dva reprezentačné zápasy nebudem počuť...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?